Za učence

Počasi se bliža dan odhoda in čas za izvedbo letošnjega aprilskega raziskovalnega tabora v domu CŠOD na Vojskem.

Ker vas morda zanimajo znanja z naravoslovno-tehničnega področja, radi raziskujete astronomsko nebo, tekmujete in iščete skrite točke v naravi, se ukvarjate z računalniškimi in video novostmi, uživate v praktičnem izdelovanju, radi na zanimiv način izpopolnjujete znanje jezikov, literarno, likovno morda glasbeno ustvarjate…ter uživate v družbi vrstnikov/prijateljev, ste se skupaj s starši odločili za sodelovanje na raziskovalnem taboru, ki bo

od 24. do 26. aprila v domu Vojsko na prijetni kraški vojskarski planoti.

DOBRODOŠLI!

NAVODILA PRED ODHODOM

RAZISKOVALNI TABOR na VOJSKEM

CŠOD Vojsko

od 24. 4. 2024 do 26. 4. 2024

Vašega otroka ste prijavili na raziskovalni tabor na Vojskem v času od srede, 24. 4. 2024 do petka, 26. 4. 2024. Spodaj sledi nekaj pomembnih informacij. Zaželeno je, da jih shranite do začetka tabora. Prosim, da jih preberete skupaj z Vašim otrokom. Objavljene so tudi na spletni strani OŠ Idrija (raziskovalni tabor Vojsko/Pred taborom/Za učence/Za starše).

Cšod - dom CŠOD OE VojskoODHOD avtobusa s parkirišča za šolo v Idriji:

v SREDO, 24. 4. 2024 ob 7. 50 uri

Učenci bodo v sredo ob odhodu dobili s seboj tudi šolsko malico, zato NE potrebujejo hrane s seboj. Vse naslednje obroke v šoli do petka sem za udeležence tabora že ODJAVILA in vam staršem NI potrebno.

ZAKLJUČEK TABORA: petek, 26. 4. 2024 okrog 13. 30. Na parkirišče za šolo (pri Modri dvorani) se bomo predvidoma vrnili okrog 14.00 ure.

Cena tabora za starše bo od 55 – 65  evrov (plačilo po položnici). Del sredstev bo krilo podjetje Hidria in Šolski sklad OŠ Idrija.

VAŠ OTROK NA TABORU POTREBUJE (prosim skrbno preberite in pripravite):

• manjši nahrbtnik in plastenka s pijačo (malico v sredo za s seboj dobijo v šoli)
  • posteljnino (rjuho ter prevleki za vzglavnik in prešito odejo) – NE POZABITE
  • nedrseče COPATE za v dom (naj bodo na vrhu potovalke)
  • dve brisači (za obraz in telo)
  • pižamo
  • udobna oblačila, tudi rezervna… (trenirko,…)
  • pribor za osebno higieno, spodnje perilo in nogavice
  • športna oblačila za teren (vetrovko, debelejšo jopico, kapo … – glejte tudi vremensko napoved)
  • športne copate ali pohodne čevlje (neobvezni rezervni čevlji, če imate)
  • vrečka za umazano perilo
  • peresnico (v njej kemičnik, svinčnik, flomastri, škarje za papir, olfa nož, malo Mekol lepilo, ravnilo (če je možno kovinsko)
  • kakršenkoli zvezek
  • predpasnik
  • elastika za dolge lase
  • daljnogled
  • baterijsko svetilko (neobvezno naglavno ali ročno če imate)
  • eno razvito fotografijo dimenzije 9 x 13 ali 10 x 15 (lahko tudi kakršnokoli sliko take dimenzije), ki je otroku všeč in jo bo lahko uokviril na likovni delavnici
  • debelejši karton ali druga podlaga za rezanje in lepljenje dimenzije A4-A3
  • čopič
  • črna tempera barva
  • razne družabne igre, knjigo, lahko manjše instrumente ter športne rekvizite po želji (za prosti čas)
  • plezalne čevlje (če jih otrok ima, drugače so lahko superge)
  • zaščitno kremo za sonce (zaželeno) in zaščito proti klopom (zaželeno) v primeru lepega vremena
  • dežnik (lahko tudi pelerina)
  • po želji lahko nekaj denarja (okrog 10 evrov) – za kakšen morebiten spominek iz doma
  • trša mapa

ZELO NUJNO:

• zdravstvena kartica (naj jo ima otrok v denarnici)
  • po potrebi zdravila, če jih otrok potrebuje (če jih otrok ne jemlje sam, naj me na to opozori).

Opomba: za ves ostali material in pripomočke bo poskrbljeno s strani mentorjev delavnic.

MOBITELA učenci na taboru ne rabijo. Če bo karkoli posebnega, vas bom obvestila po telefonu. V primeru česa nujnega, mi lahko pošljete sporočilo na 040 372 628 (Lidija Kacin).

POMEMBNO!

O morebitnih zdravstvenih in prehrambenih posebnostih ste me že obvestili pri prijavi otroka; če ste na kaj slučajno pozabili, me prosim obvestite preko maila ali telefona.

Lepo prosim še, da se z otrokom pred odhodom pogovorite o:

• skrbi za osebne stvari (priporočam, da otrok s seboj ne nosi dragocenih predmetov),
  • namenu raziskovalnega tabora – prijetno s koristnim,
  • o primernem vedenju, odnosu s soudeleženci in aktivnem sodelovanju pri delavnicah.

Na tabor naj odidejo le zdravi otroci. V primeru, da morebiti otrok zboli na taboru, vas bom obvestila, da ga pridete iskat.

Vse v zvezi z dogajanjem pred, med in po taboru boste lahko spremljali tudi na priložnostni spletni strani, ki je že objavljena na spletni strani OŠ Idrija (pod levim glavnim menijem – ‘Raziskovalni tabor Vojsko 2024’). Na njej si lahko med drugim že ogledate opis delavnic, ki se bodo izvajale na taboru.

Če je še kakršnokoli vprašanje, lahko pišete na mail: lidija.kacin@os-idrija.si.

Hvala še enkrat za Vaše zaupanje.

Lidija Kacin,

vodja raziskovalnega tabora