Za starše

RAZISKOVALNI TABOR na VOJSKEM

CŠOD Vojsko

od 24. 4. 2024 do 26. 4. 2024

Vašega otroka ste prijavili na raziskovalni tabor na Vojskem v času od srede, 24. 4. 2024 do petka, 26. 4. 2024. Spodaj sledi nekaj pomembnih informacij. Zaželeno je, da jih shranite do začetka tabora. Prosim, da jih preberete skupaj z Vašim otrokom. Objavljene so tudi na spletni strani OŠ Idrija (raziskovalni tabor Vojsko/Pred taborom/Za učence/Za starše).

Cšod - dom CŠOD OE VojskoODHOD avtobusa s parkirišča za šolo v Idriji:

v SREDO, 24. 4. 2024 ob 7. 50 uri

Učenci bodo v sredo ob odhodu dobili s seboj tudi šolsko malico, zato NE potrebujejo hrane s seboj. Vse naslednje obroke v šoli do petka sem za udeležence tabora že ODJAVILA in vam staršem NI potrebno.

ZAKLJUČEK TABORA: petek, 26. 4. 2024 okrog 13. 30. Na parkirišče za šolo (pri Modri dvorani) se bomo predvidoma vrnili okrog 14.00 ure.

Cena tabora za starše bo od 55 – 65  evrov (plačilo po položnici). Del sredstev bo krilo podjetje Hidria in Šolski sklad OŠ Idrija.

VAŠ OTROK NA TABORU POTREBUJE (prosim skrbno preberite in pripravite):

• manjši nahrbtnik in plastenka s pijačo (malico v sredo za s seboj dobijo v šoli)
  • posteljnino (rjuho ter prevleki za vzglavnik in prešito odejo) – NE POZABITE
  • nedrseče COPATE za v dom (naj bodo na vrhu potovalke)
  • dve brisači (za obraz in telo)
  • pižamo
  • udobna oblačila, tudi rezervna… (trenirko,…)
  • pribor za osebno higieno, spodnje perilo in nogavice
  • športna oblačila za teren (vetrovko, debelejšo jopico, kapo … – glejte tudi vremensko napoved)
  • športne copate ali pohodne čevlje (neobvezni rezervni čevlji, če imate)
  • vrečka za umazano perilo
  • peresnico (v njej kemičnik, svinčnik, flomastri, škarje za papir, olfa nož, malo Mekol lepilo, ravnilo (če je možno kovinsko)
  • kakršenkoli zvezek
  • predpasnik
  • elastika za dolge lase
  • daljnogled
  • baterijsko svetilko (neobvezno naglavno ali ročno če imate)
  • eno razvito fotografijo dimenzije 9 x 13 ali 10 x 15 (lahko tudi kakršnokoli sliko take dimenzije), ki je otroku všeč in jo bo lahko uokviril na likovni delavnici
  • debelejši karton ali druga podlaga za rezanje in lepljenje dimenzije A4-A3
  • čopič
  • črna tempera barva
  • razne družabne igre, knjigo, lahko manjše instrumente ter športne rekvizite po želji (za prosti čas)
  • plezalne čevlje (če jih otrok ima, drugače so lahko superge)
  • zaščitno kremo za sonce (zaželeno) in zaščito proti klopom (zaželeno) v primeru lepega vremena
  • dežnik (lahko tudi pelerina)
  • po želji lahko nekaj denarja (okrog 10 evrov) – za kakšen morebiten spominek iz doma
  • trša mapa

ZELO NUJNO:

• zdravstvena kartica (naj jo ima otrok v denarnici)
  • po potrebi zdravila, če jih otrok potrebuje (če jih otrok ne jemlje sam, naj me na to opozori).

Opomba: za ves ostali material in pripomočke bo poskrbljeno s strani mentorjev delavnic.

MOBITELA učenci na taboru ne rabijo. Če bo karkoli posebnega, vas bom obvestila po telefonu. V primeru česa nujnega, mi lahko pošljete sporočilo na 040 372 628 (Lidija Kacin).

POMEMBNO!

O morebitnih zdravstvenih in prehrambenih posebnostih ste me že obvestili pri prijavi otroka; če ste na kaj slučajno pozabili, me prosim obvestite preko maila ali telefona.

Lepo prosim še, da se z otrokom pred odhodom pogovorite o:

• skrbi za osebne stvari (priporočam, da otrok s seboj ne nosi dragocenih predmetov),
  • namenu raziskovalnega tabora – prijetno s koristnim,
  • o primernem vedenju, odnosu s soudeleženci in aktivnem sodelovanju pri delavnicah.

Na tabor naj odidejo le zdravi otroci. V primeru, da morebiti otrok zboli na taboru, vas bom obvestila, da ga pridete iskat.

Vse v zvezi z dogajanjem pred, med in po taboru boste lahko spremljali tudi na priložnostni spletni strani, ki je že objavljena na spletni strani OŠ Idrija (pod levim glavnim menijem – ‘Raziskovalni tabor Vojsko 2024’). Na njej si lahko med drugim že ogledate opis delavnic, ki se bodo izvajale na taboru.

Če je še kakršnokoli vprašanje, lahko pišete na mail: lidija.kacin@os-idrija.si.

Hvala še enkrat za Vaše zaupanje.

Lidija Kacin,

vodja raziskovalnega tabora